משכנתא בלי לקום מהכורסא? עולם האינטרנט מתרחב עוד יותר

עולם האינטרנט מתפרש היום ונוגע כמעט בכל חלקי חיינו, כולל בבחירת מסלול המשכנתא המועדף עלינו. היום ניתן לבצע חישוב משכנתא מראש של הבית אותו אתם מתכננים לרכוש וכל זה בלי לקום מהכורסא. האינטרנט מאפשר לכם לא רק לרשת לכל מידע לו תזדקקו אלא גם מאפשר לכם לקבל הצעות מחיר לכל דבר פחות או יותר, כולל עבור המשכנתא אותה אתם רוצים ליטול. אגב, את המשכנתא תוכלו לקחת עבור הבית החדש אותו אתם מתכננים לרכוש או עבור הבית הקיים אם ברצונכם לעשות מיחזור משכנתא קיימת.

חישוב משכנתא מראש

רוב האנשים אשר רוכשים את ביתם עושים זאת באמצעות נטילת משכנתא. המשכנתא היא מרכיב משמעותי מאד בהוצאות משק הבית והיא משפיעה לא רק על השנים הראשונות של המגורים בו כי אם על רוב החיים הבוגרים (רוב המשכנתאות ניתנות לתקופה של 20 עד 30 שנה). רוב אלו שחולמים על רכישת בית רוצים לדעת מהי מסגרת התקציב שלהם ולצורך כך מומלץ לעשות חישוב משכנתא מראש ואת זה ניתן לעשות מהבית, מבלי לקום מהכורסא.

נקודות שיש להתחשב בהן

לפני עושים חישוב משכנתא מראש כדי להעריך את התקציב לרכישת הבית, יש להתחשב במספר נקודות נוספות:
• מהו הסכום שיש בידכם- בכל נטילת משכנתא יש לשלם סכום ראשוני מהון עצמי, ככל שההון העצמי שלכם גדול יותר כך תוכלו לקחת משכנתא גדולה יותר.
• המשכורת שלכם- המשכורת שלכם תשפיע לא רק על המשכנתא אותה תוכלו ליטול אלא גם על יכולת ההחזר שלה. אם אתם חושבים לקחת סכום משכנתא גדול מיכולת ההחזר שלכם, כדאי שתחשבו שנית כי את המשכנתא תהיו חייבים להחזיר מידי חודש.
• השוואת משכנתאות- גם אם יש לכם כבר הצעה מהבנק שלכם למשכנתא, כדאי שתיקחו הצעות נוספות לצורך השוואה. את ההצעות הנוספות תוכלו לקבל דרך האינטרנט מבלי לקום מהכורסא.

מה קודם למה- בחירת הבית או המשכנתא

רבים רוצים לקבל הצעה למשכנתא לפני שהם מסתכלים על בתים וחשיבה זו נכונה. לפני שתתחילו להסתכל על בתים ובוודאי לפני שתחתמו על חוזה רכישה, כדאי מאד שתחשבו את הסכום שעומד לרשותכם. האינטרנט מציע לכם כלים למשימה זו ולמרות שאף הצעה לא תהיה מחייבת לחלוטין לפני שתבחרו את הבית ותביאו דו"ח שמאי, לפחות תדעו מהו התקציב הכללי שעומד לרשותכם. בתקציב עליכם לקחת בחשבון גם את הסכום הראשוני שעומד לרשותכם, גם את המשכורות שלכם וכמובן מומלץ מאד להתחשב בעלויות של המעבר עצמו. גם לאחר שתגלו מה התקציב שעומד לרשותכם תצטרכו לבצע את ההשוואה בין המשכנתאות השונות לאחר שיהיה לכם הסכם ראשוני מול המוכר של הבית ונתונים להציג בפני הבנקים השונים. אגב, גם אם אתם משוכנעים שעליכם לרוץ לקבל הצעות בין הבנקים, כדאי מאד שתבחנו גם הצעות למשכנתא דרך האינטרנט.

נושאים דומים: